Marica grófnő a Budapesti Operettszínházban
A héten tartotta az Budapesti Operettszínház a Marica grófnő sajtóbemutatóját, egy igazán frappáns tájékoztató keretében. Kovács Áron, a népszerű műsorvezető, az Áron Show-ba meghívta vendégeinek az operett csillogó sztárjait, mert kiderült, hogy komoly félreértések vannak közöttük.
A színpadon berendezett stúdióban Áron elsőként az ifjú, szépséges és dúsgazdag erdélyi grófnőt invitálta be, a feldúlt Maricát (Bordás Barbara) és megkérte, hogy öntse ki a szívét. Az ifjú hölgy feldúltan elmesélte, hogy hogyan és ki csapta be őt és azt is, hogy ő sem teljesen tiszta az ügyben, hiszen kitalált magának egy eljegyzést, egy bizonyos Zsupánnal és ezt meg is hirdette az újságban, a gond csak akkor kezdődött, amikor ez az álvőlegény tényleg meg is jelent a birtokán. Áron nem hagyta sokáig bánkódni az átvert arisztokrata nőt, és rögtön behívott két másik vendéget, akik tisztázhattak mindent, Lizát (Dancs Annamari) és Liebenberg Istvánt (Kerényi Miklós Máté), akik elmesélték Tasziló igaz történetét és próbálták békíteni Maricát. Pár perc múlva megérkezett a bonviván Tasziló (Vadász Zsolt) is, aki szintén színt vall és biztosítja a lányt arról, hogy csakis őt szereti, azt is elmondta, hogy csak azért ment a birtokára álnéven dolgozni, mert a vagyonuk eltékozlása után el akart bujdosni szégyenében.
A szereplők még a néhai Mónika Show résztvevőit is lepipáltak, sőt Dragomírt (Földes Tamás), Marica másik udvarlóját a biztonsági őrök fogták le. A sok mérges ember között Áron alig tudott rendet tenni, de végül sikerült neki, hiszen mégiscsak ő show-mester, így mindenki boldogan távozhatott velünk együtt, de még előtte egy igazi meglepetésszemélyt is a színpadra invitált: az Operettszínház direktorát, Kerényi Mikós Gábort.
Ő bejövetelekor egy operett betét első sorával örvendeztette meg a jelenlevőket, majd kifejtette véleményét a Marica újraértelmezéséről és aktualitásáról: „Nehéz lenne aktuálisabb történetet találni, hiszen sokan gondolják ma azt, hogy a hazugságok szekerén haladva könnyebb az élet! Szép példája a darab, hogy lehet egyre inkább csak belegabalyodni a saját maguk által szőtt hálóba. Marica és a "gazdatiszt" sok-sok konfliktuson, szenvedésen kell, hogy átessenek, míg legyőzik önmagukat, mert végül így győzedelmeskedhet minden operett központi témája, a szerelem. A Marica grófnő éppen ezért szép bizonyítéka annak, hogy a szerelmünkért, a vágyainkért akkor is küzdeni kell, ha előtte szinte helyrehozhatatlan hibákat követtünk el."
A darab érdekessége, hogy anno 2001-ben ezzel kezdte meg a színház igazgatását és a Millenárison kezdték el játszani, majd az színház felújítása után beköltöztették a Nagymező utcai teátrumba. Azt is elárulta, hogy kicsit szélsőségesebb szituációkat csempésztek a darabba, mert bizonyos hangsúlyok most 2012-ben máshová kerültek: „Világszerte ismert és népszerű darab Kálmán Imre műve. A Marica grófnőt most is több városban: Szentpéterváron, Jekatyerinburgban, Bécsben és Salzburgban játsszák ebben a rendezésben. Mindenütt csaknem ugyanígy, de mégis a helyi sajátosságoknak megfelelő poénokkal megfűszerezve"
És bár a Marica grófnő újjászületik, de Kálmán Imre népszerű melódiái maradnak, a lenyűgöző dallamvilág és a különböző zenei stílusok: az amerikai foxtrott, a shimmy, a bécsi keringő, a magyar csárdás és a cigányzene.
Az előadás október 19-től tekinthető meg olyan szereplőkkel, mint Bordás Barbara, Fischl Mónika, Vadász Zsolt, Vadász Dániel, Boncsér Gergely, Szendy Szilvi, Dancs Annamari, Peller Károly, Kerényi Miklós Máté, Lehoczky Zsuzsa, Felföldi Anikó, Földes Tamás, Faragó András, Dézsy Szabó Gábor, Petridisz Hrisztosz, Marik Péter, Péter Richárd és Rikker Mária.
Az Operettszínház művészei közben is és a végén búcsúzóul adtak egy- egy dalt ízelítőül.
Előadás időpontotok ITT.
Fotó: Piros Csilla